ЗАКОНИ ЙОГИ, ЯКІ  НЕ ДОЗВОЛЯТЬ  ЛЮДЯМ  КЕРУВАТИ   ВАМИ

Не обіцяй. Якщо обіцяв - виконай.
Згадайте, як часто під тиском інших людей ви давали необдумані обіцянки. Маніпулятор буде спеціально підштовхувати вас давати необдумані обіцянки, а потім - експлуатувати ваше почуття провини. Просто не обіцяйте, але якщо вже пообіцяли - виконайте. Тоді наступного разу подумаєте двічі, перш ніж брати на себе зайві зобов'язання.

Не просять - не лізь.
Часто буває, що ми, керуючись благими намірами, робимо тільки гірше. Нас просто не просили про допомогу. Потім наші зусилля сприймаються як належне. Ще гірше, коли замість однієї людини просить інший.

Якщо ж вам здається очевидним, що людина потребує допомоги, скористайтеся можливістю дізнатися у нього, чи готовий він прийняти її саме від вас.

Наприклад, раптом дівчина, у якої застряг каблук в зливний решітці, підбудувала це спеціально, щоб познайомитися он з тим симпатичним хлопцем. А ви, бука, взяли і все зіпсували. Могли хоча б запитати.

У проханні не відмовляй.
Будь-яке прохання передбачає подяку. Маніпуляторам властиво давати порожні обіцянки або забувати про послуги. Виконуйте прохання, але не соромтеся попросити відповідної послуги. Можливо, навіть заздалегідь.

Живи справжнім (а не минулим і майбутнім).
Один з найважливіших законів, він допомагає легко руйнувати маніпуляції порівняння з тобою в минулому. Нам ніколи не хочеться бути гірше самого себе, цим часто користуються інші люди.

 Наприклад, маніпуляція «Раніше ти таких не був», легко руйнується «Раніше було раніше». Обіцянки солодкого майбутнього, обіцянки половини від шкури невбитого ведмедя моментально припиняються після питання «Так це буде потім, а що зараз конкретно ви пропонуєте?».

Не став мету (ціль повинна служити маяком).
Важливо бути цілеспрямованим. Якщо мета поставлена ​​неправильно, то після її досягнення настає спустошення. Швидше за все, ця мета нав'язана вам ззовні. Тому завжди ставте собі або людям, надихаючим вас на звершення, питання «А що потім?».


Не заважай.
Найгеніальніший з усіх законів. Їм можна і потрібно користуватися і щодо себе, і щодо інших людей. Фраза «Не заважай, будь ласка» здатна творити справжні чудеса. Головне - сказати її перш, ніж ви почнете відчувати роздратування.

У природи немає поганої погоди.
Закон з найбільшим філософським потенціалом. Він вчить використовувати будь-яку можливість, в тому числі і свої промахи. Так навколишні будуть раді нагадати вам про ваших невдачах або поскаржитися на те, як все погано навколо.

За допомогою цього підходу легко впливати на ваш настрій. У таких випадках пам'ятайте: не буває поганого чи хорошого, є тільки ваше ставлення.

Не осуджуй, не критикуй.
Часом дуже важко стриматися і не покритикувати інших людей. Тільки критика нікому не потрібна - ні вам, ні оточуючим. Пам'ятайте про це.

Коли вас в черговий раз будуть засуджувати, вислухайте, але не критикуйте у відповідь. Ось обойма питань для таких суддів: «І що з цього випливає?», «Як ти пропонуєш поміняти цю ситуацію?», «Чому ти вважаєш, що тільки твоя оцінка ситуації правильна?». А краще просто не беріть дурного в голову, а важкого - в руки.

 Не передавай інформацію, не зробивши її своїм  досвідом, навиком, умінням.
Якщо ви не перевіряєте ту інформацію, яку поширюєте далі, то ви перетворюєтеся в пліткаря. Вашими словами перестають вірити. Цим з радістю скористаються ваші недруги. Спілкуючись з іншими людьми, уточнюйте, як саме вони перевірили інформацію, яку вони вам повідомляють. Більшість її взагалі ніяк не перевіряють, стаючи жертвою підкилимних ігор або політичної пропаганди.

 

28.09.2016