ЯК ЕФЕКТИВНО ПРАЦЮВАТИ? 10 КОРИСНИХ ПРАВИЛЗбережи собі!

1. Не варто працювати допізна.
Не всі великі люди проводили весь свій день за роботою. Наприклад, філософ Мішель Фуко працював тільки з 9 до 15:00. Бетховен працював зі сходу сонця і до полудня. Ніхто з них не висиджував навіть 12 годин. Відомий письменник Том Роббінс займався своєю роботою не більше 3 годин на день.

2. Більше відпочивайте.
Навіть в свої недовгі робочі дні, великі люди дуже часто відволікалися від свого заняття і влаштовували собі перерву. Сократ, наприклад, часом міг просто зупинитися посеред вулиці і не рухатися протягом декількох хвилин. Бетховен, як відомо, щоранку робив невелику пробіжку або просто прогулювався алеями. Він часто називав таке проведення часу «роботою під час прогулянки».

3. Робіть собі тривалий відпочинок.
Всі великі люди кожен день відволікалися на кілька годин від своєї роботи для того, щоб дати своєму мозку трохи відпочити і відновити своє творче рівновагу. Бетховен брався до роботи ще на світанку, але вже в два - третій годині дня дозволяв собі розслабитися. Виходить, що кожен день між роботою у нього було 14 годин. Віктор Гюго також писав свої твори тільки вранці, присвячуючи весь день і вечір відпочинку. Черчілль ніколи не брався до роботи ввечері.

4. Зробіть перерву і поїжте.
Перед тим, як сісти за стіл, Черчілль навіть приймав  ванну і одягав чистий одяг. Для нас, простих смертних, обід - це швидкий перекус де-небудь на лавочці в парку або прямо на робочому місті, після якого ми відразу ж поспішаємо зайняти своє робоче місце.

5. Не варто працювати в полудень.
Звичайно, в кожному випадку є свої винятки, проте більшість геніїв ніколи не працювали в полудень. Наприклад, Віктор Гюго любив після ранкової роботи над своїми творами покататися на двоярусному автобусі по Парижу і поспостерігати за тим, як працюють, можливо, майбутні герої його оповідань.

6. Урізноманітніть своє життя.
Дні великих людей були сповнені несподіванок і дивного різноманітності дій. З цього можна зробити висновок, що, якщо ми хочемо досягти успіху, не варто зациклюватися на дрібницях, потрібно пробувати все і відразу. Навіть похмурий німецький філософ Іммануель Кант кожен день здійснював денну прогулянку або обідав разом з друзями. Гандхі любив днем ​​гуляти, довго купатися і ходити на масаж.
Днем Черчілль фарбував, годував своїх риб, грав у карти і займався справами на своїй фермі Чартуелл. Він завжди стверджував, що нашому мозку потрібен не стільки відпочинок, скільки різноманітність.

7. Не хапайте зірок з неба.
Не намагайтеся розпланувати кожну хвилину свого дня. Намагайтеся працювати вранці або ввечері, а день залишайте для того, щоб розплутати деякі скупчилися завдання, і відпочинку. Розпорядок дня повинен бути складений так, щоб спростити собі життя, а не зробити її ще більш складною. Коли людина постійно обмежений якимись тимчасовими рамками, він знаходиться в напрузі і насилу може зосередитися на своєму основному завданні.

8. Знайдіть час для того, щоб розслабитися.
Видатні люди не забувають і про розслаблення. Під розслабленням розуміється не просто відпочинок, щоб почитати цікаву книгу або помити посуд. Ні, багато геніїв просто протягом дня відключали свій мозок і ні про що не думали, давали йому так сказати перезавантажитися. Гандхі частенько по декілька хвилин в день вдивлявся вдалечінь на горизонт. Черчілль любив після сніданку викурити сигару, а Бетховен під час прогулянки, бувало, заходив в кафе, щоб випити келишок пива. Алан Грінспан визнається, що днем ​​любить виділяти по кілька годин на роздуми.

9. Рано вставайте.
Правда, на дану тему досі ведуться дискусії. Тому що, наприклад, Семюель Джонсон, Черчилль і Ділан Томас ніколи не вставали зі сходом сонця, вони любили поніжитися в своєму ліжку, в той час, як Гандхі, Франклін і Мандела вставали дуже рано. Але, незалежно від того, хто були великі люди жайворонки або сови, всі вони періодично давали своїм мізкам відпочинок.

10. Тренуйтеся!
Ел Гор, наприклад, кожен день о третій годині переривав роботу і робив невелику пробіжку. Емерсон, Бетховен, Ніцше, Віктор Гюго і Гандхі обов'язково кожен день прогулювалися на свіжому повітрі. Ніцше писав, що під час таких прогулянок він робив нотатки в блокноті, з яких потім він створював справжній витвір.

 

28.09.2016